تبلیغات
شهر آبپخش

قالب وبلاگ


شهر آبپخش
امام علی(ع): حق را بگو اگر چه به ضررت باشد.
نویسندگان
نظر سنجی
به نظر شما انتخاب نمایندگان شورای اسلامی شهر در شهر آبپخش به چه صورت انجام می‌پذیرد؟فلسفه وجودی مجمع امور صنفی در شهرداریها چیست؟ آیا فقط دریافت پول و صدور مجوز کسب می‌باشد و یا به غیر از دریافت پول و صدور مجوز  باید بر اصناف شهر نظارت داشته باشد و در مواقع لزوم از آنها حمایت نیز بنماید.

همشهریان عزیز آبپخشی یا با این مشکل که می‌خواهیم به آن بپردازیم خود روبه رو بوده‌اند یا اگر خود با این مشکل مواجه نبوده‌اند با نگاهی به اطراف خود در این چند سال اخیر حتماً متوجه آن شده‌اند که در شهر آبپخش بعد از باز شدن یک مغازه یا شروع به یک کسب توسط یکی از شهروندان به یک باره به تعدادی مغازه در همان زمینه باز می‌شود که حتی آنها دیگر توان پرداخت اجاره و مالیات خود را ندارند و بیشتر آنها و بعضاً همه آن مغازه‌ها ورشکست می‌شوند و همه آنها بیکار می‌گردند. و حتی در مواردی بیم به گناه و خلاف کشیدن این مغازه‌داران می‌رود زیرا این گونه افراد  که سرمایه خود را در خطر می‌بینند و برای رقابت با همدیگر و بدست آوردن سود بیشتر بعضاً اقدام به کم‌فروشی، فروش اجناس تقلبی یا کم کیفیت به جای اجناس واقعی می‌کنند و با دروغ مشتریان را می‌فریبند. 

شاید بتوان تا حدودی تقصیر این اعمال را بر عهده افرادی که بدون توجه به ظرفیت شهر آبپخش در آن زمینه و بدون توجه به اینکه شهر آبپخش شهری در حال پیشرفت می‌باشد و می‌توان سرمایه‌ی خود را در زمینه‌ی دیگری که شهر نیازمند آن است سرمایه‌گذاری نمایند، انداخت. چون همانطور که گفته شد شهر آبپخش شهری در حال پیشرفت است و نیازهایی زیادی دارد که شهروندان عزیز مجبورند برای برطرف نمودن بعضی از آنها به شهرهای دیگر از جمله برازجان مراجعت نمایند ولی افراد شهر بدون توجه به این نیازها و فقط با دیدن یک نفر که با فکر برای خود شغلی دست و پا نموده به دنبال او می‌روند و همان عمل او را انجام می‌دهند.

اما بیشتر اشکالات بر مجمع امور صنفی شهرداری آبپخش وارد است که از زمان تاسیس تا به حال فقط با گرفتن پول از افراد اقدام به صدور هر نوع مجوزی در هر زمینه‌ای و به هر مقدار که تقاضا باشد می‌نماید بدون اینکه ظرفیت شهر آبپخش را در نظر بگیرد. همانطور که میدانیم برای هر شغل و مغازه‌ای با توجه به جمعیت شهر ظرفیتی وجود دارد و  این مجمع باید با در نظر گرفتن تعداد جمعیت ظرفیت هر صنف و شغلی را تعیین نماید و بعد از اشباع شدن آن شغل و آن ظرفیت دیگر اقدام به صدور مجوز در آن زمینه ننماید. مگر اینکه تعداد مغازه‌های موجود نتواند جوابگوی نیازهای مردم باشد و نیاز به صدور مجوز جدید در آن زمینه احساس شود.

اما مجمع امور صنفی شهر آبپخش با این موضوع کاملاً بیگانه است و فقط به فکر درآمد مقطعی برای شهرداری است. در حالی که این مجمع باید ظرفیت هر زمینه‌ای را تعیین نماید و با تشکیل واحد ارشاد و راهنمایی مردم، بعد از تکمیل شدن آن ظرفیت، افرادی را که قصد سرمایه‌گذاری در آن زمینه را دارند به مشاغل دیگر که مورد نیاز شهر می‌باشد و یا ظرفیت‌های بیشتری دارد راهنمایی کند. تا با این کار هم از بیکار شدن افراد و به هدر رفتن سرمایه‌های مردم جلوگیری نماید و هم گامی در جهت اعتلا و پیشرفت هر چه بهتر شهر آبپخش برداشته باشد.

 همچنین نیاز به تشکیل مجمع صنفی هر شغل در شهر آبپخش به خوبی احساس می‌شود تا میزان ظرفیت‌ها را تعیین نماید و بتواند از افراد صنف خود حمایت‌های لازم را به عمل آورد. بلاخره امیدواریم که مجمع امور صنفی شهرداری آبپخش در این زمینه‌ها فعال گردد و فقط به فکر کسب درآمد برای شهرداری نباشد و همانطور که برای دریافت پول حرص و وله دارد برای حمایت از اصناف نیز اقدام نماید. 
طبقه بندی: عمومی،
برچسب ها: شهرداری آبپخش، شهر آبپخش،
[ یکشنبه 9 مرداد 1390 ] [ 11:13 ب.ظ ] [ یک شهروند ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ قصد دارد بدون هیچ‌گونه سوءنیت و خصومت شخصی با کسی و فقط با بیان حقایق در جهت پیشرفت هر چه بیشتر شهر آبپخش گام بردارد.
و امیدواریم که برای این صحبت‌ها گوش شنوایی باشد.
((ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم))
خداوند حال هیچ قومی را دگرگون نخواهد كرد مگر این كه آنان حال خود را تغییر دهند.
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :